רצון חלש מתבטא בדיבורים, רצון חזק מתבטא במעשים

גוסטב לה-בון

יום אחד, לפני כמה שנים טובות, כשכבר יכולתי לרשום ברזומה שלי מספר שנות ניסיון תעסוקתי מוצלחות בארצות הברית, כמאמן בכיר למנהלים מובילים, החלטתי שהגיעה העת לעשות מעשה.

מהצמרת בה כבר הייתי, הרגשתי צורך לטפס לצמרת גבוהה יותר.

 

סימנתי לי מטרה – אני מעוניין לעבוד עם פרופ' אדיג'ס יועץ המנהלים הישראלי הבכיר בעולם.

הגדרתי יעדים – להגיע לפגישה, להרשים, להתקבל לעבודה.

ביצעתי מעשים – איתרתי את מספר הטלפון שלו, העזתי להתקשר ('הלא' כבר היה מונח בכיסי, את 'ההזדמנות לכן' יצרתי בעצמי) והנה האיש בכבודו ובעצמו משיב לשיחתי ואומר לי: "אם אתה רציני תגיע בשבוע הבא למפגש במועדון איילי הנפט ביוסטון, בוא נראה כמה אתה רוצה את זה ומה אתה שווה?" אז לקחתי טיסה, על חשבוני, והגעתי לפגישה במקום ובשעה היעודים.

את ארוחת הצהריים שלי אכלתי בשולחן אחד עם פרופ' אדיג'ס כמובן, עם המארח שלנו סטיב מילר, נשיא חברת הדלק "של", ד"ר קנט ליי, שכיהן אז כמנכ"ל 'אנרון' בימיו הטובים טרם הפיכתו לאחד האנשים המושמצים בעולם ועם עוד שני מנהליי חברות ענק.

כך מצאתי את עצמי, אחד העם, סועד צהריים בחבורה של שישה גברים, מנהלים, שכל 'קליק על הכפתור האדום' בחברה שלהם עשוי לשנות את הכלכלה העולמית. ניהלתי איתם שיחה כשווה בין שווים.

נוכל להסכים, שגם אם לא הייתי מקבל את העבודה, הרי שיש כאן סיפור שלא כל אדם יכול לספר, לא כל שכן, אם זכיתי במשרה הנחשקת. בסוף הארוחה מוניתי לסמנכ"ל בחברתו של אדיג'ס. העתקתי את מקום מגוריי לבקשתו לסנטה ברברה ובמשך מספר שנים ליוויתי אותו בפגישותיו ברחבי העולם, עם רבים מאיילי ההון להם ייעץ באופן אישי.

הרצון הבא היה באותו מסלול, אך בראייה עתידית יותר. האדם המוביל בעולם בתחום חדשנות ניהולית הוא ד"ר טום פיטרס, מחבר 25 רבי מכר בין לאומיים, ונחשב ליועץ המפורסם ביותר בעולם. אותה חוצפה ישראלית, אותו תמהיל של 'סוס מנצח' שעבד מול אדיג'ס גוייס גם כאן.

סימון מטרה, הגדרת יעד, שיחת טלפון ופגישה עם מנכ"ל הארגון. ישירות ויושרה ומקצוענות. הייתי מוכן. ושוב זכיתי במשרה הנחשקת ולימים אף הפכתי לנציג החברה בישראל.

ישנם עוד סיפורים רבים מהסוג הזה ובקנה מידה זהה, כמו 'איך הקמתי חמישה סניפים של בנק ג'נבה בסין למרות שלא סיימתי הווארד, או סטנפורד'. איך הפכתי ליד ימינו של נשיא החברה החזק רוברט קיון… ועוד ועוד.

ועכשיו אחרי שאפשרתי למספר קטן, אך משמעותי, של מעשים לדבר בזכותי, הנה כמה דברים חשובים שכדאי לכם לדעת עליי:

  • את כל זה הצלחתי לעשות בזכות ועל אף היותי אדם עם אתגרי קשב וריכוז מורכבים.
  • את התואר השני שלי, סיימתי באוניברסיטת בר אילן כשאני חורק שיניים בכל המקצועות הכמותיים ומסתייע בריטאלין על בסיס קבוע ובכמה חברים טובים.
  • לטובת הדוקטורט קראתי מאות תיזות של אנשים מצויינים, אבל אחת לכמה דקות הייתי חייב לצאת לעבוד בגינה, לצאת להליכה, לצפות בתכני אקשן ביוטיוב, או לחילופין באיזה בינג' לסדרות.
  • מה שמניע אותי הוא רצון ברזל. מה שמאפשר לי לבצע הוא הכרה באתגר ופיתוח שריר המשמעת.

בשנים האחרונות, חזרתי לארץ, הורדתי קצת הילוך. עסקתי בעיקר בליווי ואימון אישי למנהלים בחברות ענק כמו גוגל, דל, סימנס-בוש ובנק לאומי.

ופניתי לעסוק באחד הדברים האהובים עליי, המפגש עם הדור הבא של המנהלים, שהם כיום סטודנטים הצעירים, ובשנים האחרונות הפכתי לאחד המרצים המוערכים בבינתחומי בהרצליה, באקדמית בקרית אונו, בצבא בקורסים של הפו"מ, ובמכללות אקדמאיות נוספות.

השלב הבא באבולוציה שלי – הוא לקחת את כל הידע, הניסיון ואינסוף ההצלחות ולהמשיך לאמן את מנהלי העתיד, אבל בדגש מיוחד, אותם אנשים ומנהלים שיכולים לנסוק ברגע, לסחוף אחריהם המונים, ובאותה מהירות להתרסק אל הקרקע.

המנהלים שהם חבריי למסע המאתגר – להצליח בזכות ולמרות ה-ADHD.

שמי ד"ר מדי נבון – מאסטר ADHD, בעצמי מאובחן כמי שזכה במתנת 'הקשב והריכוז', אב לשלושה (אחת עם הפרעות קשב) וסב לילד מדהים גם הוא עם אתגרי קשב ממשיך להעביר את הגן והמורשת ולסמן V של ניצחון והצלחה.

אני מזמין אותך לסמן איתי V על הנצחונות שלך, ואם יש צורך בקצת עזרה בדרך לשם, אתה מוזמנן להתקשר אליי, נשוחח, אולי נתאם פגישה. מי יודע, אולי זו תהיה תחילתה של ידידות מופלאה.

cropped-favicon.png