מנהלים ועובדים עם ADHD הם מתנה אמיתית לכל ארגון!

הם לרוב, היצירתיים, המהירים, פורצי הגבולות והדרך, הכריזמטיים, הסוחפים ובעלי סופרלטיבים נוספים (קחו למשל את סטיב ג'ובס, ביל גייטס, אלברט איינשטיין, סר ריצ'ארד בראנסון ואחרים).

לצד כל האיכויות הללו, לרוב מגיעות גם תכונות ותופעות מורכבות יותר, כמו חוסר סדר וארגון. קושי בזיהוי והבחנה בין חשוב לדחוף.

אתגר של ממש בהתחלה וסיום של משימות ושמירה על רצף.

קושי בהאצלת סמכויות.

התנהגויות חברתיות מורכבות, כמו זעם ואמירות פוגעניות, שיוצאות ברגעי לחץ ועוברות גבול.

ועוד.

המיומנות הנדרשת כאן, היא לדעת להטיס את מטוס הסילון הזה – האדם והארגון, המנהל והעובד – לעבר השיאים שהם יכולים להגיע אליהם תוך ניצול נקודות החוזקה של המנהלים והעובדים עם אתגרי הקשב באופן מושלם, לצד התגברות על חולשותיהם וכן להקנות להם ולארגון מתודות וכלים מדויקים להתנהלות וניהול אפקטיביים.

Group Of Businesspeople Meeting Around Table In Office

שמי ד"ר מדי נבון, מאסטר ADHD בעצמי וזו המיומנות המיוחדת והייחודית שלי. עוד מימיי כסמנכ"ל בחברת הניהול של פרופ' אדיג'ס אני מלמד, מנחה, מוביל, מלווה ומבצע אותה כבר שנים רבות בקרב מנהלים וצוותים בארגונים מובילים בארץ ובעולם.

סדנאות, כלים והרצאות בנושאי ADHD

אימון וליווי אישי למנהלים ועובדים עם ADHD

נתחיל מהסוף, אתה חבר בטרקלין מנהלים יוקרתי, גם אם לא באמת מתחשק לך להשתייך אליו.

טרקלין של סטארים, שכוכבם דרך בזכות מתנת 'הקשב והריכוז' שלהם (ה-ADHD).

טרקלין בו שותים ברנדי משובח אנשים כמו סטיב ג'ובס, סר ריצ'ארד בראנסון, אלברט איינשטיין, תומס אדיסון, מייקל פלפס, מייקל ג'ורדן ועוד שוברי שיאים סדרתיים כל אחד בעולמות התוכן שלו.

ובין אלה, מי אתה? איזה מנהל אתה?

ייתכן, שאתה מנכ"ל של חברה, שהצלחות רבות רשומות על שמו. עם זאת, אינך חש סיפוק מלא ותחושה של 'אני מסוגל ליותר' נמצאת שם בכל יום. יש בך משהו שיודע ורוצה 'אפילו יותר מזה'…אך משהו משבש עבורך את מימוש הפוטנציאל המלא.

ואם אינך המנכ"ל, אולי אתה "היזם" המתיש את סביבתו ברעיונות מדליקים, שאינם מגיעים לכדי מימוש?

או ראש צוות או תחום, הנערץ על עובדיו נוכח יכולותיו המרהיבות, שיודע גם, לצערו, לנזוף ולהעליב בלי פרופורציה ומתחרט על כך פעם אחר פעם?

אולי אתה האדם עם המעוף והרעיונות הבלתי נגמרים, שאינו עומד בלחץ, ואינו מצליח לנתב את העבודה בין דחוף וחשוב, לא מפרק את המשימה הגדולה לחלקיה ותמיד נמצא בפיגור בלוחות הזמנים?

תהיה הפרארי שאתה - אימון למנהלים בעלי הפרעות קשב וריכוז ADHD

מאז ומעולם אמרו לך שיש לך 'מח פרארי'…כזה שמסוגל לחשוב במהירויות שאף אחד לא מעלה על הדעת.

מח שהוא פוטנציאל אינסופי של אפשרויות.

ובפועל…בפועל אתה מרגיש חוסר הלימה בין הפוטנציאל האדיר הזה למידת ההצלחה שלך, או יכולות המימוש שלך. כאילו העמידו את הפרארי שלך בפקק תנועה.

עכשיו תדמיין, שמישהו בא ומשחרר אותך מהפקק ואומר לך… סע, תן גז… תטוס בכל הכח – קדימה ולמעלה. תגשים את הפוטנציאל והייעוד שלך בחיים. תהיה פרארי.

המישהו הזה, שמשחרר את הפקק, שמעניק כלים אופרטיביים ומאפשר לך לחיות את חייך במקסימום היכולת שלך הוא מאמן ייעודי המומחה בליווי אנשים ומנהלים עם ADHD.

אימון וליווי יעודי למנהלים ולאנשים עם ADHD מאפשר לכל אדם, מיצוי רב יותר של יכולותיו ומשפר את כלל מערכות היחסים המשמעותיות בחייו – עם עצמו, עם יקיריו ועם מכלול האנשים ונושאי התפקידים בסביבת העבודה והקריירה.

מאמן  מומחה, יאפשר לך לייצר תוצאות ושינויים בחייך ובמקום העבודה שלך ויעניק לך כלים אופרטיביים ונגישים לניהול מדויק יותר של יום העבודה, מכלול המשימות ובעיקר האנשים בסביבתך.

אלו שנוסקים ואלו שנופלים – סדנה למנהלים ועובדים עם ADHD

מאז ומעולם אמרו לכם שיש לכם 'מח פרארי'…כזה שמסוגל לחשוב במהירויות שאף אחד לא מעלה על הדעת. מח שהוא פוטנציאל אינסופי של אפשרויות.

ובפועל…בפועל אתם מרגישים, לא אחת, חוסר הלימה בין הפוטנציאל האדיר הזה למידת ההצלחה שלכם, או יכולות המימוש שלכם. כאילו העמידו את הפרארי שלכם בפקק תנועה.

במהלך הסדנא תלמדו להכיר מה הם אותם גורמים מעכבים, שהעמידו אתכם ואת 'הפרארי' שלכם בפקק.

תכירו עשרות תופעות שכיחות שהן חלק מעולמו הקבוע של 'מופרע הקשב'.

נבין ונאבחן את מקורות הכח העצמאיים והצוותיים.

נפגוש את תשע המחשבות ההורסות מערכות יחסים.

ונחקור את המונח היסודי של ההפרעה – תפקודים ניהוליים Executive functions .

"מי צריך את האליפות הזו לעזאזל?"אלופי העולם בהפרעות קשב וריכוז

להיות אלופי העולם באבחון אנשים עם הפרעות קשב וריכוז, זה תואר שמדינת ישראל, היתה יכולה לוותר עליו בקלות. גם כל מי שזכה במתנה הזו היה שמח ברגעים רבים בחייו, להחזיר אותה באריזתה.

יש בה גם הרבה יתרונות, כמו יצירתיות, זריזות מחשבה ועוד, אבל רוב הזמן היא עול.

דמיינו כיצד נראים חייו של ילד עם הפרעת קשב, או מתבגר, שסביבתו לא תמיד מבינה אותו, שהמורים לא יודעים איך 'לאכול אותו', שההורים והאחים לא תמיד מצליחים לתקשר איתו ולהבין את הסיבות לתסכול, להתפרצויות, לתחושות כישלון חוזרות…על אף אותו פוטנציאל ברור וניכר לעין.

תקופות רבות שבעיני רובנו, נחשבות למאושרות, מהוות עבור החווה את הפרעות הקשב והריכוז תקופות של אומללות, התבודדות, קשיים מבלבלים ולא אחת, לאור הניכור הסביבתי, מובילות לתחושת אבדן ערך עצמי ואי אהבה עצמית.